مجموعه دنا چرم شما را به خرید بهترین محصولات چرم طبیعی و مصنوعی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آخرین قیمت چرم مصنوعی در بازار تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

چرم مصنوعی و آشنایی با انواع آنمزایای چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعیچگونه چرم مصنوعی را از طبیعی تشخیص دهیم؟لیست قیمت چرم مصنوعی در بازار های تهران

بعد از سنگ و چوب، چرم را می توان یکی از قدیمی ترین ابزارهای مورد استفاده انسان دانست. چرم از زمان های بسیار قدیم پوششی برای بشر بوده است و هنوز هم هست. در اصل چرم پوست حیوانات مرده است که مراحل مختلفی را طی می کند تا به چیزی تبدیل شود که می دانیم. قیمت چرم مصنوعی در بازار بسته به نوسانات بازار متغیر می باشد.

آخرین قیمت چرم مصنوعی در بازار تهران

چرم مصنوعی و آشنایی با انواع آن

چرم مصنوعی و آشنایی با انواع آنچرم در ساخت وسایل زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

  • روکش مبلمان
  • کیف های چرمی
  • کفش
  • لباس 

موارد امروزه انواع زیادی از چرم در دسترس انسان است. بسیاری از افراد وقت خود را صرف ساختن محصولات چرمی از انواع چرم مصنوعی می کنند. هیچ محصولی برابر با یک تکه چرم دستباف نیست.

چرم مصنوعی نوعی چرم است که کاملاً از مواد مصنوعی ساخته شده است. این محصول بسیار شبیه به چرم اصلی است و تفاوت آن بسیار سخت است. مزایای چرم مصنوعی این است که علاوه بر قیمت پایین، بسیار بادوام بوده و در برابر ساییدگی و پارگی خوب مقاومت می کند.

چرم مصنوعی معمولاً وقتی از پلاستیک ساخته می شود در لباس و منسوجات استفاده می شود. چرم مصنوعی تحت نام های زیادی از جمله “چرم مصنوعی”، “چرم صنعتی”، “چرم غیر طبیعی”، “چرم PU” و … به فروش می رسد. قیمت چرم مصنوعی با توجه به ویژگی های آن متفاوت است.

چرم طبیعی معمولاً برخلاف چرم مصنوعی که معمولاً پارچه ای در پشت خود دارد و از پلاستیک پوشانده شده، دارای یک پایان صاف و بی رنگ است. اگرچه یک چرم مصنوعی نیز وجود دارد که دارای پشتی بی رنگ می باشد. این نوع چرم ها بسیار محدود هستند. در الگوی چرمی مصنوعی، دانه ها بسیار منظم تر از چرم طبیعی دانه هستند.

به این دلیل که چرم مصنوعی ابتدا از دستگاه هایی ساخته شده است که انسان اختراع کرده است. ثانیا چرم مصنوعی باید نقش هایی داشته باشد که برای اینکه نقش روی چرم باشد یک سطح صاف داشته باشید.

مزایای چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی

مزایای چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعیچرم مصنوعی اغلب در لباس و منسوجات استفاده می شود. یکی از مضرات چرم مصنوعی با پوشش پلاستیکی این است که آن ها متخلخل نیستند و اجازه عبور هوا را نمی دهند؛ بنابراین، اگر برای لباس یا صندلی های اتومبیل استفاده شود، می تواند باعث عرق شود.

یکی از مهم ترین مزیت های این نوع چرم خصوصاً در اتومبیل ها این است که در مقایسه با چرم طبیعی به نگهداری کمی احتیاج دارد و به راحتی پوست نمی خورد و رنگ از دست نمی دهد. چرم مصنوعی به عنوان یکی از پارچه های بسیار مورد استفاده در لوکس ترین و شیک ترین صنایع استفاده می شود.

پارچه در دو نوع چرم مصنوعی PVC و PU با ویژگی های کاملاً شبیه چرم طبیعی به بازار عرضه می شود. امروزه بیشتر فروشندگان محصولات چرمی، مانند کیف، کفش، کاپشن و غیره، نگرانی جدی نسبت به قیمت و کیفیت در بازارهای چرمی دارند.

نباید به دلیل داشتن مارک های مختلف، کیفیت ها و بعضی اوقات قیمت های مختلف چرم مصنوعی موجود در بازار، این محصولات را در هنگام خرید اشتباه بگیریم. همچنین یک چرم مصنوعی درجه یک و با قیمت بسیار مناسب وجود دارد که امروزه فقط از طریق فروشندگان عمده و منابع موجود می باشد.

در این جا اولین قدم برای دانستن این كه یكی از راحت ترین و آسان ترین روش ها برای تشخیص چرم مصنوعی از چرم طبیعی این است كه به طور كلی، چرم مصنوعی از خشكی خاصی برخوردار است و تقریباً می توان گفت كه پلاستیک است در حالی كه چرم اصل نرم تر و قابل انعطاف تر است.

چگونه چرم مصنوعی را از طبیعی تشخیص دهیم؟

چگونه چرم مصنوعی را از طبیعی تشخیص دهیم؟چرم مصنوعی می تواند نقش بسیاری در کیفیت محصولات در بسیاری از صنایع داشته باشد. به عنوان مثال می توانیم به صنعت مبلمان اشاره کنیم که استفاده از چرم با کیفیت بالا به مبل ظاهری شیک و سپس تزئین مکان می دهد. دستگاه های ساخت چرم مصنوعی اختراعات دست بشر بوده و مطابق با سلیقه انسان کار می کنند.

بنابراین آن ها به هر رنگ، طرح و هر کیفیتی که انسان بخواهد، مقدار زیادی چرم تولید می کنند. از این رو محصولاتی که با چرم مصنوعی تهیه می شوند بسیار متنوع هستند. چرم مصنوعی Pvc بسیار محبوب است.

این نوع چرم ها بسیار شبیه چرم گاو هستند. یکی دیگر از مزایای این نوع چرم ها این است که بسیار سبک و خوب هستند. بنابراین در لباس ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. چرم PVC بسیار قوی و بادوام است که هم ضرر دارد و هم یک مزیت. قیمت این نوع چرم بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. نکته قابل توجه هنگام انتخاب چرم مصنوعی کیفیت چرم است.

هر چقدر کیفیت چرم بیشتر باشد دوام بیشتری دارد. قسمت زیرین چرم مصنوعی معمولاً رنگی است که کاملاً برخلاف چرم طبیعی پوشیده از پلاستیک است. در چرم مصنوعی ریز دانه ها معمولاً به روشی بسیار منظم مرتب می شوند. اما در چرم طبیعی مدل دانه دار، دانه ها بسیار نامنظم هستند. چرم مصنوعی دارای لبه های برش تیز و تمیز است.

اگر چرم مصنوعی از هر نوع در معرض سوختگی از گرمای زیاد باشد، می سوزد در حالی که چرم طبیعی فقط در گرمای زیاد جلا می یابد، اما نمی سوزد. اگر چرم مصنوعی بسوزد، بوی پلاستیک خواهد داد زیرا از پلاستیک ساخته شده است. چرم مصنوعی طبیعی چربی طبیعی دارد، اما اگر سوزانده شود، رایحه موهای سوخته را می دهد زیرا از پوست حیوانات ساخته شده است.

لیست قیمت چرم مصنوعی در بازار های تهران

لیست قیمت چرم مصنوعی در بازار های تهرانجالب است بدانید که همان طور که با انواع محصولات مختلفی روبرو هستیم، هر یک از اشکال و اندازه های مختلف، در مورد چرم نیز یکسان است و در واقع باید این نکته را بیان کنیم که انواع مختلفی از چرم مصنوعی در اندازه ها، رنگ ها و اشکال مختلف را می توانیم پیدا کنیم.

همچنین شایان ذکر است که برای همه خریداران، مشتریان و متقاضیان و حتی تقاضای شرکت ها به خوبی شناخته شده است که یکی از مهم ترین موضوعات مربوط به چرم شناخت دقیق آن است.

چرم مرغوب و بادوام است، زیرا هر چرم مصنوعی از کیفیت بالایی برخوردار نیست. شایان ذکر است که یکی از مهم ترین دلایلی که افراد، خریداران و صنایع از چرم کاملاً مصنوعی استفاده می کنند کیفیت و بادوام بالای آن است که آن ها را تشویق به خرید می کند.

به طور طبیعی، قیمت های بسیار ارزان، پایین و منصفانه ای وجود دارد که مشتریان و افراد را به خرید ترغیب می کند. در پایان، بد نیست به دلیل دیگری برای استفاده از چرم مصنوعی به خصوص در صنایع تولیدی اشاره کنیم و دلیل اصلی این امر این است که برای این صنایع، در واقع این چرم های مصنوعی با توجه به قیمت مناسب آن ها در حال تولید هستند.

این بدان معنی است که صنایع نمی توانند از چرم طبیعی در محصولات چرمی خود استفاده کنند، زیرا در این صورت همه مردم قدرت خرید ندارند. هنگامی که چرم مصنوعی بریده می شود، لبه ها تیز و صاف می شوند. در حالی که در چرم طبیعی چنین چیزی نیست.

محمد حسن پور

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه دنا چرم شما را به خرید بهترین محصولات چرم طبیعی و مصنوعی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید